Home » Entries archive

Romë, 16 prill – Palermo e ka befasuar Romën, duke e mposhtur në stadiumin Olimpico me rezultat 3:2. Giallorossët kanë kaluar të parët në avantazh me golin e kapitenit Totti, që e shënoi nga penalltia, por ekipi sicilian është kundërpërgjigjur me tre gola, 2 Hernandez e 1 Pinilla (nga penalltia).

Kurse, goli i sulmuesit Vucinic ishte i pamjaftueshëm për ekipin vendës, të cilit po i zbehen gjasat dita ditës për të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve, sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë, sonte zhvillohen dy ndeshje të tjera të xhiros së 33-të në Serie A: Parma-Inter e Milan-Sampdoria.

Views: 426 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Milano, 17 prill – Interi është eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe sipas të gjitha gjasave pas humbjes nga Parma (2-0), ka humbur gjasat edhe për titull të kampiones. Mesfushori i kësaj skuadre, Wesley Sneijder, ka kërkuar që tash të gjithë ekipi të fokusohet në Tim Cup, ku Interi të martën luanë kundër Romës në gjysmëfinale.

"Ne tash duhet të qëndrojmë të qetë dhe të mendojmë për ndeshjen e së martës kundër Romës. Ne jemi shumë krenarë për mbështetjen e vazhdueshme që po na japin tifozët tanë. Ne e kemi obligim ndaj tyre që të fitojmë një trofe”, tha holandezi Wesley Sneijder.

Views: 453 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Vjene, 17 prill  – Sulmuesi shqiptar Hamdi Salihi ka shënuar gol në fitoren e skuadrës së tij, Rapid Vienna përball Wacker Tirol (3-0). Sulmuesi kuqezi shënoj golin e parë në ketë ndeshje, kurse dy të tjerët i shënuan Drazan në minutën e 63-të dhe Hofmann në të (70’).

Hamdi Salihi deri tash ka shënuar gjithsej 15, dhe pretendon të fitoj epitetin e shënuesit më të mirë në elitën e futbollist austriak.

Views: 437 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Barcelonë, 17 prill – Pas barazimit në ndeshjen ndaj Real Madridit (1-1), mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez nuk është shumë i kënaqur për faktin së sipas tij skuadra nga "Camp Nou” e meritoj fitoren.

"Barcelona ishte shumë më mirë se Real Madrid, dhe mëkat së nuk i morëm tri pikë. Ne luajtëm më mirë dhe synim kishim fitore, sepse do ta kishim siguruar titullin. Ne e kontrolluam lojë, pro në fund të ndeshjes ja vështirur punët vetit”, tha Xavi.

Views: 408 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Firence, 17 prill  – Sot në orën 15:00 skuadra e shqiptarit Valon Behramit, Fiorentina është mikpritëse e skuadrës së Juventusit.

Portali "topsporti.com” ju sjell formacionet e mundshme të kësaj ndeshje që parashikohet të jetë edhe derbi i kësaj jave në Seria A.

Formacionet e mundshme

Fiorentina (4-4-2): Boruc, De Silvestri (Comotto), Gamberini, Kroldrup, Pasqual, Behrami, Montolivo, Vargas, Cerci, Gilardino, Mutu.

Juventus (4-3-3): Buffon, Motta, Bonucci, Barzagli, Grosso, Aquilani, Felipe Melo, Marchisio, Krasic, Matri, Pepe.

Views: 441 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Objektiv i deklaruar: Liga e Kampionëve. Me këtë fjali është prezantuar në "San Paolo” trajneri i Udinezes, Guidolin: "Luftojmë për vendin e 4-t dhe çdo ndeshje është shumë e rëndësishme edhe pse akoma jodeçizive. Nesër duhet të hedhim në fushë diçka më shumë, sepse përballemi me Napolin, një kundërshtar me kualitete të mëdha dhe me nivel, në një ambient të nxehtë. Do të duhet të dyfishojmë forcat. Dua që djemtë të shfaqin uri për fitore. Në dy takimet e fundit kemi lëshuar ndaj kundërshtarëve, që më parë nuk i toleronim. Duhet të harrojmë periudhën e kaluar dhe të kujtojmë se kemi ardhur në vendin e 4-t, duke mos i falur asgjë, askujt. Nuk duhet të ndikohemi nga polemika pa ... Read more »

Views: 447 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

"Zonja” synon fitoren e 4-t radhazi në kampionat. Del Neri mbyll çështjen "Bufon”: Nuk kam dyshime

3 fitore radhazi ka arritur Juventusi deri tano në kampionat, duke mundur respektivisht Breshia ... Read more »

Views: 496 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Mbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta, beson se kuqezinjtë do ta kenë më të lehtë pa Ibrahimovicin, i cili përsëri u përjashtua dhe u dënua për të mos luajtur për tre ndeshje.

"Ne të gjithë e dimë se ai është i rëndësishëm, ai për ne është fenomen por ne e fituam derbin pa të. Nëse ai luan, më mirë për ne”.

"Sidoqoftë, ne kemi shumë lojtarë të tjerë të cilët janë të aftë të shënojnë gola”, u shpreh Nesta

Views: 485 | Added by: ONO | Date: 2011-04-17

Milani sheh gjithnjë e më pranë titullin kampion në këtë sezon pas fitores ndaj Sampdorias dhe njëkohësisht humbjes së Interit me Parmën. Kuqezinjtë gjejnë golin e avantazhit në minutën e 20-të të takimit pas një goditje standarte të Klarenc Sedorf, mënyra e vetme për të zhbllokuar avantazhin në minutat e para përballë një Sampdorie të tërhequr e gjitha prapa.

Me këtë rezultat është mbyllur pjesa e parë, ndërkohë që në të dytën, menjëherë pas futjes në lojë të Kasanos, për të zëvendësuar Paton e dëmtuar, Milani fiton një 11-metërsh i cili shndërrohet në gol pikërisht nga ish-lojtari i Sampdorias.

Pak minuta më pas i vjen radha Robinjos për të shënuar edhe ai gol në këtë ndeshje e për të çuar shifrat në 3-0. Me këtë fitore Milani çon në 6 pikë diferencën e përkohshme me Napolin që luan sot dhe në 8 pikë me zikaltërit.